پرتره از آغاز اختراع عکاسی تاکنون تغییرات فراوانی پیدا کرده است. برای گرفتن یک پرتره خوب باید موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

۱- صورت و خصوصیات صورت مدل را تجزیه و تحلیل کرده و بهترین حالت صورت را برای عکاسی درنظر بگیرید. برای این کار مدل را بررسی کنید، اول با او صحبت کرده تا بتوانید بهترین حالتی که معایب او به نظر نرسد را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر کسی دارای چانه چاق می‌باشد نباید سر خود را به پایین بیاورد.

۲- یکی از مهمترین وسایلی که برای عکسبرداری پرتره مورد نیاز است استفاده از عدسی‌های خاص پرتره می‌باشد که ویژگی‌ نرم‌کردن تصویر را دارا می‌باشند. این ویژگی را نباید با واضح نبودن عکس به دلیل نامیزان بودن عدسی اشتباه گرفت. این عدسی‌ها خطوط چهره مثل چین و چروک را محو می‌کنند. البته لازم به توضیح است که گاهی اوقات عکاس پرتره ممکن است بخواهد به عمد، چین و چروک پوست را بیشتر هم نشان بدهد

تاثیر فیلتر نرم کننده یا (Soft Focus) عدسی‌های نرم‌کننده قابل کنترل بوده و می‌توان شدت نرمش را کنترل کرد. این عدسی ها بیشتر در دوربین‌های قطع بزرگ قابل استفاده می‌باشند. اگر از دوربین‌های قطع کوچک استفاده می‌کنید برای اعمال این ویژگی از شیشه‌های مخصوصی استفاده کنید که مانند فیلتر بر روی عدسی بسته می‌شوند و با شکست نور نرمی را ایجاد می‌کنند. به این شیشه‌ها ((فیلتر نرم‌کننده)) یا پخش کننده می‌گویند.

۳- گرفتن پرتره در فاصله نزدیک باعث اعوجاج و کج‌شکلی می‌شود. لذا نباید بیشتر از ۵/۱ متر به مدل نزدیک شد. بنابراین باید از عدسی‌هایی استفاده کنید که فاصلة کانونی بلندتری دارند تا بدون نزدیک‌شدن به مدل، ‌نمای درشتی از چهره‌اش بردارید. بهترین لنز برای عکاسی پرتره، لنزی است که فاصله کانونی آن دو برابر فاصله کانونی لنز نرمال ‌باشد. به عنوان مثال در یک دوربین ۳۵ میلیمتری، یک عدسی با فاصلة کانونی ۸۵ تا ۱۳۵ میلی‌متر برای پرتره مناسب است.

تاثیر لنز واید در عکسبرداری پرتره

۴- نوع و اندازه دوربین برای عکاسان حرفه‌ای که عکس را روتوش می‌کنند بسیار مهم است. در کادرهای کوچک مانند دوربینهای ۱۳۵ امکان روتوش نگاتیو براحتی وجود ندارد. همچنین هنگام استفاده از دوربینهای دیجیتال، هرچه رزولوشن سنسور بیشتر باشد، برای عکاسی پرتره مناسبتر است.

مابقی در ادامه مطلب


ادامه مطلب
نوشته شده توسط عکاسی و فیلمبرداری علامه  | لینک ثابت |

کافی است یک بار با یک عکاس مدلینگ برخورد داشته باشید تا متوجه شوید چه قدرتی در برقراری روابط اجتماعی دارند. آنها به سرعت ارتباط برقرار می‌کنند و از هر حرکت و نگاه شما می‌توانند متوجه بخشی از آن چیزی که در ذهن‌تان می‌گذرد، شوند. عکاسان مدلینگ، افراد تیزبینی هستند. آنها در کار خود به نکات زیادی دقت می‌کنند؛ از ترکیب رنگ لباس مدل با پوست و موی مدل گرفته، تا بهترین زاویه‌ای که بینی او می‌تواند داشته باشد؛ باز یا بسته بودن لب‌های مدل، سمت و سوی نگاه مدل و غیره. در کنار این همه دقت، نورپردازی و پوشاندن ایرادات مدل با استفاده از زاویه، ژست و فاصله مناسب دوربین تا مدل، به عکاسان کمک می‌کند که بتوانند عکس‌های خوبی بگیرند.
کادربندی: فاصله‌ سر مدل دور کادر زیاد نشود. فضای خالی اضافی بین سر مدل و کادر بالایی باعث کوچک جلوه کردن مدل می‌شود. این فاصله وقتی از کادرهای کناری هم کم باشد، تناسب را به هم می‌ریزد.سعی نکنید مدل را در حاشیه عکس قرار دهید. توجه کنید شاید مدل بخواهد عکس را داخل قاب بگذارد یا در آلبومی، صحافی کند. در صورتی که زیاد از حد به کناره‌ها نزدیک باشد، عملا عکس ناقصی خواهد داشت.

زاویه نشستن:
کاملا از روبه‌رو و یا کاملا از پهلو عکس انداختن باعث تغییر ابعاد و اندازه‌ بدن مدل می‌شود. به کشیدگی چانه و اندازه بینی توجه کنید. در صورتی که مدل شما چانه کشیده‌ای دارد، عکس از پهلو باعث بزرگ جلوه دادن این ویژگی صورت می‌شود. همچنین در مدل‌هایی که عرض زیادی دارند زاویه روبه‌روی کامل یا پهلوی کامل، باعث بد جلوه داده شدن مدل می‌شود.

ارتفاع دوربین:
توجه کنید از بالا عکاسی نکنید؛ به نحوی که لنز را به سمت سر مدل کج کنید. همچنین دقت کنید از پایین به سمت بالا هم کادربندی نکنید؛ چون اندازه سر مدل یا پای مدل به نسبت بقیه بدن نامتناسب می‌شود. این نکته در مورد عکس‌های تمام قد به خوبی دیده می‌شود.

وضوح: برای فهمیدن اینکه از چه لنزی برای چه فاصله‌ای استفاده کنید، تنها راه تمرین است. البته به عمق میدان توجه داشته باشید.

نگاه: بدون در نظر گرفتن کادر، نگاه مدل در رابطه با فرم نشستن، ابعاد بدن مدل و فرم صورت و قرنیه چشم باید جذاب‌ترین فرم و نگاه باشد. این تجربه و تشخیص شماست که آیا بهتر است مدل به دوربین یا به نقطه‌ای که شما تشخیص می‌دهید نگاه کند. در آخرین لحظات عکاسی با چند ثانیه صرف وقت و حرکت نگاه مدل به چهار جهت، بدون اینکه ژست نشستن و بدن را تغییر دهید بهترین دیدگاه مدل را پیدا می‌کنید.

محل و تعداد چراغ‌ها:
بعد از اینکه ژست را انتخاب کردید، یک به یک نورها را اضافه کنید. برای پیدا کردن بهترین محل تابیدن هر نور باید به فرم مدل توجه کرده شدت نور و زاویه تابش را تنظیم کنید. به سایه‌هایی که ایجاد می‌کنید توجه داشته باشید. بهتر است سایه‌ای که صورت مدل را سیاه می‌کند حذف کنید. مگر در پرتره‌های خاصی که سایه روشن است.

نقش و رنگ لباس: آشنا بودن با هماهنگی رنگ و مد و مدل‌های متنوع لباس به زیباتر شدن تصویر کمک می‌کند. ترکیب  رنگ لباس‌های مدل با یکدیگر و با پس زمینه، حال و هوای عکس شما را مشخص می‌کند. به نقش و نگار لباس مدل توجه داشته باشید. اگر لباس مدل و پس زمینه شما هر دو دارای نقش و نگار باشند، نتیجه کارتان یک عکس شلوغ خواهد بود.

رفتار و اخلاق:
گرفتن ژست از سوی مدل ارتباط مستقیمی با نحوه ارتباط برقرار کردن شما و اخلاق و رفتارتان دارد. هر چقدر مدل خودش را راحت‌تر احساس کند، ژست‌ها طبیعی‌تر به نظر خواهند آمد.

نوشته شده توسط عکاسی و فیلمبرداری علامه  | لینک ثابت |

عکاسی پرتره که یکی از شاخه هاش عکاسی فتومدلینگ یا همون فشن هست که چند سالیست خیلی رواج پیدا کرده و طرفداران خیلی زیادی داره. این نوع عکاسی بنا به سبکه خاصش همیشه نیاز به خلاقیت و نوآوری داره.ایدههایی که شما به عنوان عکاس میدین به هرچه بهتر شدن عکس شما و در نتیجه رضایت مشتری و در نهایت جذب مشتری کمک زیادی میکنه.در این سبک یکی از مهمترین کارهایی که شما باید انجام بدین ایجاد روحیه و انتقال بالاترین حس به بینندس که این کار با دادن پَزهای مناسب انجام میشه


به دلیل جلب نظر بیشتر اصولا" نورپردازی در این نوع عکاسی می تواند متنوع باشد. یعنی از نورهای رنگی در فلاش استفاده شود. و یا در Background از افکت های نور های رنگی استفاده کنیم.
Background سفید بیشترین طرفدار را دارد به این دلیل که سوژه بیشتر تو چشم می آید. البته از Background های سبز و آبی هم استفاده میشود , برای پروسس های دیجیتال و احیانا" حذف Background .
پروسس های خاصی در فتوشاپ انجام می شود و با استفاده از تکنیک ها و پلاگینهای خاص سعی در متفاوت کردن نتیجه می شود.
استفاده از دکورهای ساده مثل صندلی , چهار پایه , نردبان با Pose های گوناگون در این نوع عکاسی استفاده می شود.
استفاده از پنکه یا وسیله ای که بتواند با تولید باد در ژست لباس ها و مو ها (بیشتر در خانمها) نقش بازی کند.
قطع نشدن کادر در نقاطی از بدن مثل مچ پا , مچ دست , زانو ها و آرنج. و ایجاد Pose های خاص که سوژه از حالت خشک و ساده ایستاده و یا نشسته (بر روی زمین یا صندلی) در بیاید.
البته این نوع عکاسی فقط در آتلیه (Indoor) انجام نمی گیرد و در خیلی از موارد میشود در فضاهای باز (Outdoor) تصاویر بسیار زیبایی را ثبت کرد.
با کسترش روز افزون فرهنگ مد و مدیسم و همچنین ابراز تمایل جوانان به سیبک های New Modernism این نوع شیوه عکاسی از سوژهای عادی ( مردم عادی ) رونق فراوانی یافته.
در واقع این سبک به دلیل تونوع در Style های غیر معمول که در عکسهای عادی و یا پرتره وجود داره باعث میشود شما عکسی بگیرید که 1- دارای روح است و 2- پیامی را به همراه دارد.

نوشته شده توسط عکاسی و فیلمبرداری علامه  | لینک ثابت |

قرار دادن واترمارک روی عکس ها با Visual Watermark اگر تعداد زیادی عکس دارید و یا عکاس هستید و یا حتی مدیر وبسایت عکس هستید، حتما به نرم افزار احتیاج پیدا خواهید کرد که آدرس، متن و یا لوگو روی عکس ها قرار دهید و سپس آن را در اینترنت منتشر کنید و یا چاپ کنید.در واقع میتوان چنین فرایندی را قرار دادن واترمارک(watermark) روی عکس نامید.اگر بخواهید با نرم افزار ویرایش عکس مانند فتوشاپ چنین کاری را انجام دهید زمان زیادی را از دست خواهید داد. به همین دلیل نرم افزارهایی تولید شده اند که به صورت یکجا میتوانند لوگو،متن و یا آدرس وبسایت را روی عکس ها قرار دهند و تمام این فرایندها اتوماتیک انجام خواهد شد.گروه پرتوان آسان دانلود نیز یکی از این نرم افزارهای قدرتمند را برای کاربران فهیم خود آماده کرده است. Visual Watermark نرم افزار کامل و قدرتمند در زمینه قراردادن واترمارک روی عکس ها می باشد.شما با استفاده از این نرم افزار تمامی نیازهای مربوط به قرار دادن واترمارک روی عکس را برطرف شده خواهید دید. راحتی در استفاده از این نرم افزار حرف اول را میزیند به طوری که شما کافی است 3 مرحله را طی کنید. مرحله اول انتخاب عکس های شماست به طوری که میتوانید تعداد زیادی عکس ، مثلا 100 عکس را انتخاب کنید. تمامی فرمت های عکس معروف در این نرم افزار پشتیبانی می شوند و از این بابت نرم افزار بسیار کامل است.مرحله دوم که مهم ترین قسمت است شما بایستی متن و یا عکس مورد نظر را بنویسید تا به صورت خودکار روی تمامی عکس ها قرار گیرد و به صورت پیش نمایش برایتان ظاهر شود.اگر برای بار اول است که از نرم افزار استفاده میکنید میتوانید از صفر یک واترمارک بسازید که شامل تنظیمات مختلفی است. برای مثال میتوانید رنگ،مقدار وضوح،افکت،فونت و... را انتخاب کنید. انتخاب افکت های آماده یکی از بهترین امکانات این نرم افزار به شمار می رود. سپس میتوانید طرح ساخته شده توسط خودتان را ذخیره کنید تا در دفعات بعدی نیز سریعا آن را مورد استفاده قرار دهید. در ضمن میتوانید از تم های اماده خود نرم افزار نیز استفاده کنید و یا اگر لوگو خاصی مد نظر شما از لوگو و عکس استفاده کنید. قابلیت جالب دیگر این نرم افزار در مرحله 2 این است که شما میتوانید ضمن قرار دادن واترمارک فرمت و سایز عکس ها را تغییر دهید. به این صورت که میتوانید سایز عکس ها را به صورت درصدی کاهش دهید و همچنین در تنظیم کنید که فرمت عکس در هنگام تبدیل به دیگر فرمت های عکس : bmp,gif,jpg,png,tif و... تبدیل شود.قابلیت منحصر به فرد دیگر نرم افزار امکان تبدیل به فرمت PDF است.در مرحله سوم نیز شما با فشردن یکی از دکمه ها فرایند را به اتمام می رسانید.آسان دانلود با معرفی این نرم افزار و قرار دادن آن روی سرورهای قدرتمندش امیدوار است که از آن استفاده مناسب را ببرید.


قابلیت های کلیدی نرم افزار Visual Watermark v2.9.34:- امکان تغییر سایز عکس هنگام قرار دادن واترمارک
- تغییر سایز عکس ها به صورت درصدی یا تغییر با اندازه
- امکان قرار دادن عکس و لوگو به عنوان واترمارک
- نوشتن متن و آدرس روی عکس ها با تنظیمات
- دارای افکت های زیبا برای متن و عکس
- امکان قرار دادن فریم برای عکس ها
- انجام سریع فرایند قرار دادن واترمارک در 3 مرحله
- امکان ذخیره نمودن تم ساخته شده توسط شما برای استفاده های بعدی
- امکان استفاده از تم های پیش فرض نرم افزار
- توانایی نوشتن تگ برای عکس ها
- پیش نمایش عکس ها در داخل نرم افزار
- امکان فشرده سازی عکس ها
- توانایی تبدیل فرمت عکس ها به دیگر فرمت های عکس
- رابط گرافیکی زیبا و کاربرد آسان نرم افزار
- سازگاری با نسخه های مختلف ویندوز از جمله ویندوز 7
- و... دانلود در ادامه


ادامه مطلب
نوشته شده توسط عکاسی و فیلمبرداری علامه  | لینک ثابت |

منبع : www.AsanDownload.com


شاید بتوانیم کاملترین پلاگینی که از سوی OnOne ارائه شده است را به همین ابزاری که قرار است با آن آشنا شوید مرتبط سازیم. OnOne PhotoTools Professional از کاملترین و حرفه ای ترین پلاگین هایی است که حتی برای فتوشاپ عرضه شده است ؛ پلاگینی بسیار قدرتمند و جالب که توانایی ویرایش به صورت فوق حرفه ای را به کاربران می دهد ، این پلاگین که به مانند دیگر ابزارهای تولیدی OnOne از واسط کاربری کاملا مجزایی برخوردار است انواعی از افکت های مختلف برای ویرایش در هرزمینه ای را فراهم می کند.
هزاران افکتی که در این پلاگین گنجانده شده اند علاوه بر کاربران معمولی برای عکاسان حرفه ای هم می توانند فوق العاده مفید باشند. یک عکاس باید بسیار حرفه ای و سریع باشد تا بتواند جذاب ترین صحنه ها را به صورت کامل شکار کند اما با این پلاگین حتی مبتدی ترین عکاسان هم می توانند عکس های دیجیتالی اما نسبتا ساده خود را با کمی حوصله و سلیقه به عکس هایی تبدیل کنند که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.
امکان سیاه و سفید کردن تصاویر یا تغییر نور ، اضافه کردن جلوه های ویژه مانند بارانی کردن تصاویر به صورت کاملا واقعی ، تبدیل تصاویر به نقاشی هایی فوق العاده زیبا تنها با یک کلیک ساده و امکانات مختلف دیگر در نسخه 2.5 از پلاگین OnOne PhotoTools Professional به وضوح به چشم می خورد. سیستم مورد نیاز این پلاگین هم حداقل 2 گیگابایت حافظه رم ، یکی از نسخه های فتوشاپ که حداقل آن باید CS2 باشد به همراه 256 مگابایت حافظه گرافیکی است.


قابلیت های کلیدی پلاگین OnOne PhotoTools Professional v2.5.3 :
- وجود هزاران افکت در این پلاگین
- منوی اختصاصی در نرم افزار فتوشاپ
- مناسب برای عکاسان
- امکان استفاده سیاه و سفید کردن عکس ها
- قابلیت تبدیل عکس ها به نقاشی ها
- قابلیت بهینه سازی تصاویر
- استفاده بسیار آسان از امکانات این پلاگین
- سازگار با نسخه های مختلف ویندوز از جمله ویندوز محبوب 7
- و ...ادامه مطلب دانلود

ادامه مطلب
نوشته شده توسط عکاسی و فیلمبرداری علامه  | لینک ثابت |

دانلود OnOne Perfect Resize Pro پلاگینی برای بزرگ کردن تصاویر


اگر از کاربران همیشگی آسان دانلود باشید و یا حتی روزانه یک بار به این وب سایت سر بزنید مطمئنا محصولات شرکت OnOne را دیده اید که نمونه های مختلف پلاگین های این شرکت ها را در سایت قبلا معرفی کرده ایم. OnOne شرکتی است که تنها پلاگین های فتوشاپ تولید می کند اما این پلاگین های فوق حرفه ای کارهای بسیار بزرگی را انجام می دهند که شاید حرفه ای ترین افراد هم نتوانند به راحتی از پس آن ها برآیند. برای نمونه یکی از پلاگین ها کار بزرگ کردن عکس ها را بدون افت کیفیت انجام می دهد. اگر یک کاربر بخواهد چنین کاری انجام دهد علاوه بر این که زمان و دقت و البته دانش بالایی نیاز دارد کار بسیار دشواری هم هست و البته محدودیت هایی هم دارد ولی مثلا با پلاگینی به نام OnOne Perfect Resize می توان همین کار را در طول زمانی بسیار کوتاه تر و البته بدون دانش خاص امکان پذیر ساخت. این نرم افزار که نسخه بعدی از نرم افزار Onone Genuine Fractals می باشد قابلیت های متعددی نیز دارد.
این پلاگین که به مانند نمونه های قبلا برروی نسخه های مختلف فتوشاپ قابل نصب و اجرا بوده با دو سیستم 32 بیت و 64 بیت سازگاری داشته و دقیقا شبیه به دیگر پلاگین های منو و واسط کاربری مخصوصی هم در نرم افزار فتوشاپ دارد که کار را بسیار ساده می کند. نسخه های CS2 تا CS5 قادر به اجرای این پلاگین هستند. در منوی اصلی نرم افزار گزینه های مختلف وجود دارد که کاربر می بایست ضمن تغییر آن ها اندازه دلخواه را با توجه به کیفیت تصویر اصلی به دست آورد. گاهی لازم است نویزها را در تصاویر کم و زیاد کند و یا تغییرات دیگری ایجاد نماید. OnOne Perfect Resize نسبت به نسخه های قبلی تا حدود زیادی هم بهینه شده و Performance بهتری را ارائه می دهد. تنها باید در دانلود این پلاگین دقت داشته باشید چرا که این پلاگین به حداقل 2 گیگابایت حافظه رم ، 256 مگابایت حافظه گرافیکی ، نسخه ای از Photoshop (حداقل CS2) ، نسخه دوم از نرم افزار Lightroom و یا نسخه 7 و یا 8 نرم افزار Photoshop Elements نیاز دارد.


قابلیت های کلیدی نرم افزار OnOne Perfect Resize Professional Edition v7.0.1 :
- سازگار با نسخه های مختلف فتوشاپ ، Lightroom و Elements
- استفاده فوق العاده آسان از پلاگین
- منو و واسط کاربری اختصاصی برای پلاگین
- بزرگ کردن کوچکترین تصاویر بدون افت کیفیت
- استفاده از تکنیک های جدید به منظور عدم افت کیفیت
- سازگاری خاص با پلتفرم 64 بیت
- امکان تغییر سایز تا 1000%
- وجود تنظیمات مختلف برای بدست آوردن تصویر دلخواه
- امکان حالت کاشی کردن تصاویر بزرگ برای پرینت
- امکان کار برروی چند فایل به صورت همزمان
- سازگار با نسخه های مختلف ویندوز از جمله ویندوز محبوب 7
- و ...ادامه مطلب

ادامه مطلب
نوشته شده توسط عکاسی و فیلمبرداری علامه  | لینک ثابت |

چگونه در 4 مرحله عکاسی کنیم ؟

مسیر پیشنهادی من ظاهراً به صورت مراحل مختلف است اما در عمل، گاه لازم است چندین مرحله را با یکدیگر طی کرد.تکنیک صحیح عکاسی برای کسی که می‌خواهد در عکاسی پیشرفت کند، ضروری است. نباید آن را دست کم گرفت و یا از آن گذشت. مطمئن باشید کسی که تکنیک عکاسی را به‌خوبی می‌داند، ‌به‌تر و سریع‌تر پیشرفت خواهد کرد.

مابقی در ادامه مطلب

ادامه مطلب
نوشته شده توسط عکاسی و فیلمبرداری علامه  | لینک ثابت |

از لحاظ اصولی دوربین های دیجیتال بسیار شبیه به دوربین های عکاسی دارای فیلم می باشند. این دوربین ها همانند دوربین های معمولی دارای یک منظره یاب، لنز برای کانونی کردن تصویربر روی یک وسیله حساس به نور، وسیله ای برای نگهداری و انتقال چند تصویر گرفته شده در دوربین و یک جعبه دربرگیرنده تمام این تجهیزات می باشد.در یک دوربین معمولی فیلم حساس به نور تصویر را ذخیره می سازد و بعد از عملیات شیمیایی برای نگهداری تصویر از آن استفاده می شود. در حالی که در دوربین های دیجیتال این کار با ترکیبی از تکنولوژی های سنسور (حساسه) تصویر و ذخیره در حافظه انجام می گیرد و اجازه می دهد که تصاویر در شکل دیجیتال گرفته شوند و به سرعت بدون نیاز به عملیات خاصی (نظیر عملیات شیمیایی بر روی فیلم ) در دسترس باشند.
تیم دانلودها برای شما کتاب الکترونیکی آشنایی با اصول عکاسی دیجیتال که به زبان فارسی نیز می باشد را مهیا کرده است. در این کتاب شما می توانید با اصول و تکنیکهای عکاسی دیجیتال به طور کامل آشنا شوید.

 

camera کتاب اصول عکاسی دیجیتال به زبان فارسی

دانلود برنامه آموزشی به صورت PDF در ادامه مطلب


ادامه مطلب
نوشته شده توسط عکاسی و فیلمبرداری علامه  | لینک ثابت |

پرشکوه ترین نماز جماعت شهرستان فریمان در نماز عید فطر 1389 - اولین نماز عید در مصلای فریمان

عکس : محمد امین علامه

نوشته شده توسط عکاسی و فیلمبرداری علامه  | لینک ثابت |

روز قدس در شهرستان فریمان - از آنجائی که امسال نتونستم در روز قدس عکاسی کنم چون دوربینم دست دوستانم بود مجبور شدم عکسای روز قدس سال گذشته را بگذارم .

ادامه عکس ها را در ادامه مطلب ببینید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط عکاسی و فیلمبرداری علامه  | لینک ثابت |

آغاز مراسمات هفته دولت با غبار روبی گلزار شهدای گمنام در شهرستان فریمان آغاز شد . این مراسم  با حضور کلیه مسئولین شهرستان برگزار شد و فرماندار شهرستان نیز در این مراسم سخنانی را ایراد نمود .

مابقی عکس ها در ادامه مطلب


ادامه مطلب
نوشته شده توسط عکاسی و فیلمبرداری علامه  | لینک ثابت |